

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 21 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 17 MHz |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 11.5 V/µs |
| Input Bias Current | 1 pA |
| Nominal Supply Current | 1.15 mA |
| Gain Bandwidth Product | 17 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 150 µV |
| Voltage Gain | 110 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 85 dB |
| Schedule B | 8542330000 |
| Operating Supply Current | 1.15 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Input Voltage Noise Density | 5.8 nV/sqrt Hz |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 100 dB |
Stock: 1522
Distributors
pcbx
Unit Price$1.64574
Ext.Price$1.64574
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.64574 | $1.64574 |
| 10 | $1.22683 | $12.26830 |
| 25 | $1.11996 | $27.99900 |
| 50 | $1.06248 | $53.12400 |
| 100 | $1.00796 | $100.79600 |
| 300 | $0.95979 | $287.93700 |
| 500 | $0.91392 | $456.96000 |
| 1000 | $0.88827 | $888.27000 |
| 3000 | $0.86619 | $2598.57000 |
| 5000 | $0.84467 | $4223.35000 |
